Polska po 1989 roku

05.07.2017

Zwiedzanie krakowskich parków wakacyjnym parkobusem

Parkobus, który umożliwi krakowianom zwiedzanie miejskich parków, zostanie uruchomiony w sobotę. Celem pierwszego kursu będzie park Bednarskiego. Jak poinformował w środę magistrat, bezpłatne parkobusy na stałe wpiszą się w wakacyjny rozkład jazdy.

Specjalne busy mają kursować nie tylko w lipcu i sierpniu, ale i we wrześniu.

W najbliższą sobotę zaplanowano wyjazd z przystanku Krowodrza Górka o godz. 10. Po 35 minutach pojazd dojedzie do parku Bednarskiego. Na miejscu organizatorzy zapraszają na spacer przyrodniczy z przewodnikiem Mikołajem Korneckim. Można pobrać również specjalną aplikację "Kraków w Zieleni" i zwiedzić park, korzystając z gry "Podgórze wczoraj i dziś".

W ramach miejskiej akcji "Zatrać się w zieleni" w każdą sobotę lipca w parku Bednarskiego odbywa się również piknik - na miejscu czekają różnorodne atrakcje oraz poczęstunek.

Parkobus da mieszkańcom Krakowa możliwość poznania parków nie tylko tych z najbliższej okolicy. Będzie on kursował na wyznaczonych trasach, zabierając mieszkańców jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta.

W miejscu docelowym można spędzić czas na łonie natury - może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego będzie można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących historii, fauny i flory.

"Da to możliwość krakowianom na zapoznanie się z miejscami, które są bardzo ważnymi punktami na mapie Krakowa, ale nie dla wszystkich powszechnie znanymi" - podał w informacji prasowej Urząd Miasta Krakowa.

Parkobusowy rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej. (PAP)

bko/ akw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL