We wtorek zakończył się cykl webinariów dla uczniów klas mundurowych i zainteresowanych tematyką wojskową, zorganizowany przez Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. Jak ocenia jego szef gen. bryg. Artur Dębczak, lekcje online to właściwy sposób na skuteczną komunikację.
We wtorek odbyły się ostatnie, trzynaste zajęcia online z edukacji wojskowej, zorganizowane przez Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. Webinaria odbywały się od 21 kwietnia, dwa razy w tygodniu
Jak poinformowało Biuro, jeden odcinek oglądało średnio ponad 35 tys. widzów. "To nie jest koniec. Frekwencja jaką mieliśmy przyjemność gościć na zajęciach udowadnia nam, że to jest właściwy sposób na skuteczną komunikację w dzisiejszych czasach" - ocenił dyrektor biura gen. bryg. Artur Dębczak.
Webinaria prowadzili żołnierze Wojska Polskiego, członkowie organizacji proobronnych, nauczyciele ze szkół uczestniczących w projekcie Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe oraz sami uczniowie. Transmisje prowadzono m.in. ze strzelnicy, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, poligonu 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, koszar 52. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu czy Wojskowej Akademii Technicznej.
Zajęcia dotyczyły m.in. budowy i właściwości bojowych broni, działań żołnierza na polu walki, walki wręcz czy środków ochrony przed skażeniami.
Biuro do spraw Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej powstało w styczniu 2020 r. Jest instytucją powołaną do zoptymalizowania procesu rekrutacji do Sił Zbrojnych RP. (PAP)
autor: Monika Zdziera
mzd/ par/