PRL

01.03.2018

PFN i MKO organizują konkurs historyczny dla uczniów mazowieckich szkół

Celem konkursu dla uczniów mazowieckich szkół jest "upowszechnianie wiedzy o dziejach społeczności lokalnej" - czytamy w komunikacie przesłanym PAP; organizatorami są Mazowiecki Kurator Oświaty (MKO) i Polska Fundacja Narodowa (PFN).

List intencyjny w sprawie organizacji konkursu "Odkrywanie śladów historii lat 1944-1989 w przestrzeni publicznej mojej małej ojczyzny" podpisała w środę Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska i Polska Fundacja Narodowa - poinformowano w komunikacie przesłanym PAP.

Jak podkreślono, konkurs zorganizowano "w przekonaniu o wielkiej wadze świadomości historycznej polskiego społeczeństwa i jej znaczeniu w kształtowaniu postaw obywatelskich i patriotycznych".

Jego celami są: "upowszechnienie wiedzy o historii Polski w kraju i za granicą" oraz "upowszechnianie wiedzy o dziejach społeczności lokalnej, kształtowanie umiejętności samodzielnego poszukiwania źródeł historycznych, ich analizy, dokumentowania chlubnych i kontrowersyjnych śladów historii najnowszej, znajdujących się w otoczeniu szkoły, okolicy, miasta".

Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół z terenu województwa mazowieckiego. Więcej informacji znaleźć można na stronach internetowych organizatorów.

Konkurs "Odkrywanie śladów historii lat 1944-1989 w przestrzeni publicznej mojej małej ojczyzny" jest częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz działań związanych z ogłoszeniem roku szkolnego 2017/18 przez Minister Edukacji Narodowej "Rokiem dla Niepodległej". Jest także odpowiedzią na Uchwałę XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży z dnia 1 czerwca 2017 r. w sprawie miejsca lokalnych bohaterów w przestrzeni publicznej wolnej od symboli propagujących systemy totalitarne.(PAP)

autor: Nadia Senkowska

edytor: Paweł Tomczyk

nak/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL