Polska po 1989 roku

11.04.2019

A. Zalewska: w czwartek rano wszystkie szkoły przystąpiły do egzaminów

W czwartek rano wszystkie szkoły przystąpiły do egzaminów - poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. "Nawet w szkołach, w których wczoraj były kłopoty, również egzaminy są przeprowadzane" - dodała.

Dla ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7,3 tys. szkół w kraju w czwartek po godz. 9 rozpoczął się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, druga część egzaminu gimnazjalnego. Jednocześnie czwartek jest czwartym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

Minister edukacji Anna Zalewska poinformowała, że egzaminy w czwartek rozpoczęły się we wszystkich szkołach, również w tych, w których dzień wcześniej "były kłopoty".

"Bardzo dziękujemy dyrektorom, kuratorom i wojewodom za zorganizowanie pracy. Dziękujemy wolontariuszom za pomoc przy egzaminach" - dodała. (PAP)

Autorka: Olga Zakolska, Dorota Stelmaszczyk

ozk/ dst/ krap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL