Polska po 1989 roku

16.04.2018

Konkurs dla twórców filmowych promujących region

Podkarpacka Komisja Filmowa (PKF) ogłosiła konkurs dla twórców produkcji filmowych, które będą promować województwo podkarpackie. Do rozdysponowania jest kwota 500 tys. zł.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek Agnieszka Gonciarz z PKF, zrealizowane filmy i seriale mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu.

"Warunkiem otrzymania dotacji jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim poprzez m.in. tematykę, twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu. Minimum 100 proc. równowartości tzw. wkładu koprodukcyjnego czy naszej dotacji z funduszu filmowego, musi być wydatkowane na terenie województwa" – dodała.

Operatorem funduszu jest Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W wyniku konkursu WDK stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

Gonciarz zaznaczyła, że wnioski w ramach konkursu może złożyć każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej. "Termin przyjmowania wniosków upływa 11 maja br. Wnioski należy złożyć w wersji papierowej oraz elektronicznej" – podkreśliła.

Tegoroczny budżet podkarpackiego funduszu filmowego wynosi 500 tys. zł.

Komisja filmowa powstała z inicjatywy samorządu województwa podkarpackiego w lutym 2016 roku.(PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ rosa/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL