Kultura i sztuka po 1989 roku

19.06.2018

Koszalin: konkurs „Firma na Start” wygrał autor biznesplanu na studio filmowe

Arkadiusz Pater z swoim biznesplanem na studio filmowe został laureatem IV edycji konkursu „Firma na Start”. W jego studiu mają powstawać filmy dokumentalne i historyczne o regionie, w tym o Koszalinie. Kapituła wybrała też najlepsze projekty uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs „Firma na Start” organizuje miasto Koszalin. Jego celem jest wybór najlepszego biznesplanu w dwóch kategoriach. W pierwszej rywalizują osoby dorosłe, które ukończyły 18 lat, ale nie przekroczyły 35. roku życia i chcą w Koszalinie założyć własną firmę. I to w tej kategorii kapituła wyłania laureata i zdobywcę głównej nagrody. Druga kategoria przeznaczona jest dla uczniów koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych, które chcą uczyć się przedsiębiorczości.

We wtorek podczas gali zorganizowanej w Urzędzie Miejskim w Koszalinie ogłoszono wyniki IV edycji konkursu.

Laureatem został Arkadiusz Pater, autor biznesplanu na firmę "Jart Film Studio". W jego studiu mają powstawać profesjonalne filmy dokumentalne i historyczne o regionie, w tym o Koszalinie.

Pater otrzymał czek na 20 tys. zł od prezydenta Koszalina oraz nagrody dodatkowe.

„Z grupą rekonstrukcyjną +Gryf+ i z pomocą miasta ruszyliśmy z projektem nowego filmu, który będzie traktował o żołnierzach spod Westerplatte, którzy byli pierwszymi Polakami na tej ziemi. Pieniądze zdobyte w konkursie bardzo się przydadzą, bo produkcja filmów to studnia bez dna” – powiedział PAP po gali laureat konkursu.

Pater zapewnił, że zdjęcia zostaną zakończone w sierpniu, potem montaż i premiera najpóźniej 30 września.

W drugiej konkursowej kategorii pierwsze miejsce zdobyła Sandra Sadowska z pomysłem na cukiernię z oryginalnie zaprojektowanymi tortami, drugie zajęła Marianna Konarzewska z projektem pracowni ręcznie malowanych kubków tematycznych. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Szewczak, który chce oferować przejazdy drezyną po koszalińskich torach.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 35 uczestników, z których do finałowego etapu kapituła dopuściła 16 osób.(PAP)

autor: Inga Domurat

ing/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL