Kultura i sztuka po 1989 roku

03.02.2017

Kraków: Barany w MOSie - polska prapremiera „American Honey”

Barany w MOS-ie - stałą współpracę między Kinem Pod Baranami Małopolskim Ogrodem Sztuki (MOS), dzięki której filmy z repertuaru Kina Pod Baranami będą wyświetlane również w sali kinowej MOS, rozpoczęto w Krakowie w piątek pokazami 3 atrakcyjnych produkcji.

W programie inauguracji znalazł się „American Honey” w reż. Andrei Arnold. Film uhonorowany w Cannes, MOS i Kino Pod Baranami pokazały 2 miesiące przed oficjalną polską premierą.

Widzowie zobaczyli też dokument w reż. Erika Gandiniego „Szwedzka teoria miłości”, ukazujący strukturę szwedzkiego społeczeństwa; oraz obsypany nagrodami i nominowany do Oscara w 8 kategoriach dramat „Moonlight” Barry’ego Jenkinsa.

„To początek naszej stałej współpracy z Małopolskim Ogrodem Sztuki, więc na pewno w następnych tygodniach kolejne, wybrane tytuły z repertuaru Kina Pod Baranami będzie można oglądać w MOS-ie” – powiedziała PAP Anna Kalfas z Kina Pod Baranami.

Od soboty publiczność będzie mogła obejrzeć w MOS-ie m.in. „Amerykańską sielankę” – debiut reżyserski szkockiego aktora Ewana McGregora. W ekranizacji nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha w rolach głównych, obok samego McGregora, występują Jennifer Connelly i Dakota Fanning.

Z repertuaru Kina Pod Baranami na ekranie MOS-u pojawią się też: thriller „Elle” Paula Verhoevena z nominowaną w do Oscara Isabelle Huppert; nagrodzony Złotym Globem i mający 6 nominacji do Oscara, dramat Kennetha Lonergana „Manchester by the Sea” i również nominowana do Oscara przewrotna tragikomedia „Toni Erdmann” w reż. Maren Ade. (PAP)

bko/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL