Okupacja niemiecka

29.01.2018

Polska Fundacja Narodowa wyprodukuje filmy o rodzinie Ulmów i rtm. Pileckim

Prezes Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz. Fot. PAP/R. Pietruszka Prezes Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz. Fot. PAP/R. Pietruszka

Polska Fundacja Narodowa wyprodukuje filmy o rodzinie Ulmów i rtm. Pileckim. W najbliższych miesiącach będzie miała miejsce międzynarodowa kampania promująca film "Niezwyciężeni' - poinformowała w poniedziałek fundacja w przesłanym PAP komunikacie.

Jak poinformowała Polska Fundacja Narodowa w przesłanym PAP komunikacie, zgodnie z treścią listu intencyjnego z dnia 18 października 2017 r. pomiędzy PFN a Instytutem Pamięci Narodowej "w najbliższych miesiącach będzie miała miejsce międzynarodowa kampania promująca film +Niezwyciężeni+".

"Doceniając ogromną wartość edukacyjną filmu +Niezwyciężeni+ należy dołożyć wszelkich starań, aby z historią Polski po 1939 r. mogli się zapoznać obywatele innych państw, którzy przez lata nie mieli szansy poznania prawdziwych losów Polski i Polaków" - napisano w komunikacie.

Ponadto Polska Fundacja Narodowa podjęła decyzję o produkcji i promocji pełnometrażowych filmów o rodzinie Ulmów i rtm. Witoldzie Pileckim.

Autorzy komunikatu przypomnieli, że PFN prowadzi także projekty mające na celu "przeprowadzenie działań wspierających proces dekomunizacji; wsparcie procesu informacyjnego na temat polskich strat wojennych powstałych na skutek agresji niemieckiej i sowieckiej, wsparcie procesu informacyjnego na temat reparacji wojennych należnych ze strony Niemiec; przedstawienie światowej opinii publicznej rzeczywistego obrazu okupacji niemieckiej i sowieckiej na ziemiach polskich".

Polska Fundacja Narodowa została powołana w celu promowania dobrego wizerunku Polski oraz przeciwdziałania rozpowszechnianiu za granicą informacji i publikacji o nieprawdziwych treściach, krzywdzących lub zniesławiających Rzeczpospolitą Polską i Naród Polski.(PAP)

autor: Marek Sławiński

masl/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL