Najwięcej osób w ciągu swoich dwóch kadencji Orderem Orła Białego odznaczył prezydent Andrzej Duda. Do 19 czerwca 2026 r., gdy prezydent Karol Nawrocki zdecydował o odebraniu Orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu, podobny przypadek zdarzył się tylko raz - sąd, który w tzw. procesie brzeskim skazał na więzienie byłego premiera Wincentego Witosa, odebrał mu również to odznaczenie.