Nasze badania pokazują, że system nauczania w klasach I–III nie przyczynia się wyraźnie do przyspieszenia procesów pandemicznych; nie będę rekomendował ponownego zamykania szkół – informuje w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Dziękuję nauczycielom za świadectwo odpowiedzialności za rodziny, uczniów, studentów i całe środowisko – napisał na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, publikując dane o zapisach nauczycieli na szczepienia.
Kapitan Adam Wiśniewski, fundator i prezes Fundacji Ocean Marzeń, organizującej rejsy dla młodzieży z rodzinnych domów dziecka i domów dziecka, został laureatem tegorocznej Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza.
W 14 030 szkołach podstawowych w klasach I–III w nauka w środę była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 97,1 proc. szkół podstawowych. W 83 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 330 w trybie mieszanym.
Po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarła 17 lutego s. Maksymiliana Wojnar ze Zgromadzenie Sióstr Prezentek. Przez 25 lat pracowała na rzecz organizacji szkolnictwa katolickiego w Polsce. Była członkiem zarządu Rady Szkół Katolickich – poinformowała w środę wspólnota zakonna.
Zmarł wieloletni pracownik ŻIH, inicjator licznych akcji restaurowania cmentarzy na terenie całej Polski, upamiętniania lokalnych społeczności żydowskich, przewodnik warszawski Jan Jagielski - poinformował PAP w środę Żydowski Instytut Historyczny.
Dr Tomasz Greniuch nie akceptuje czynu ze swoje przeszłości jako działacza ONR - oświadczył prezes IPN Jarosław Szarek, odnosząc się do użycia przez Greniucha symbolów nazistowskich. Dodał, że ocena Ambasady Izraela w tej sprawie byłaby inna, gdyby znała ona działalność Greniucha jako pracownika IPN w Opolu.
Zabudowa dawnej Wytwórni Amunicji Nr 1 przy ul. J. Waldorffa w Warszawie trafiła do rejestru zabytków – przekazał we wtorek mazowiecki konserwator zabytków prof. dr hab. Jakub Lewicki. Zdaniem konserwatora jest to unikatowy przykład zabudowy o charakterze powojskowym.
Od poniedziałku w II turze rejestracji nauczycieli do szczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło się prawie 158 tys. osób, w tym około 30 tys. nauczycieli akademickich. Łącznie w I i II turze do szczepienia zarejestrowanych jest niemal 427 tys. osób – poinformowało MEiN.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Polska Fundacja Narodowa podpisały we wtorek w Warszawie list intencyjny dotyczący współpracy. Obie instytucje chcą wspólnie wykorzystać własny potencjał i kompetencje m.in. w promocji polskiej kultury i potencjału technologicznego.