Pracujemy nad czterema programami wspomagającymi dzieci i młodzież tuż po pandemii koronawirusa i powrocie ich do szkoły. Będą one dotyczyły kwestii zdrowia psychicznego, fizycznego, problemów okulistycznych i nadrabiania braków w edukacji – powiedział w niedzielę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Dofinansowaliśmy ponad 80 inwestycji realizowanych przez 57 uczelni publicznych – podaje w sobotę Ministerstwo Edukacji i Nauki. Resort informuje, że część środków z puli 440 mln zł przeznaczono na modernizację akademików.
Nauka jest poszukiwaniem prawdy; jeśli nie szuka prawdy, jest hołdowaniem głupocie, widzimy to dzisiaj w wielu miejscach na polskich uczelniach – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w sobotę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Zmarły w minioną niedzielę nestor śląskich lekarzy i współtwórca polskiej nefrologii prof. Franciszek Kokot został pośmiertnie uhonorowany Orderem Orła Białego. Najwyższe polskie odznaczenie państwowe nadał profesorowi prezydent Andrzej Duda.
Gorzów Wlkp. w sobotę po raz 26. obchodzi Dzień Pamięci i Pojednania. To inicjatywa władz miasta i mieszkańców dawnego Landsberga nad Wartą (obecnie Gorzów). Ideą święta jest kultywowanie historii i przyjaznych stosunków między obecnymi i dawnymi mieszkańcami.
Mieszkańcy Olsztyna mogą zdecydować, w którym miejscu ma być ustawiona rzeźba „Macierzyństwo” autorstwa Kazimierza Zielińskiego. Musi ona zmienić dotychczasową lokalizację przy hotelu przy placu Konstytucji 3 Maja, ponieważ obiekt został rozebrany.
Wystawę prezentującą najciekawsze zbiory szczecińskiego Centrum Dialogu Przełomy – i filmy poświęcone jego powstawaniu – przygotowała obchodząca pięciolecie istnienia instytucja. Ze względu na pandemię urodziny „Przełomów” obchodzone są online.
Od poniedziałku obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Zmieniona jednak została organizacja nauki zdalnej w szkole. Wprowadzono też możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych – podaje MEiN.
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dokumenty do szkół będą składane od 17 maja do 21 czerwca. 22 lipca szkoły ogłoszą listy zakwalifikowanych uczniów, a 2 sierpnia przyjętych.