Dla ponad 1,8 tys. najmłodszych dzieci może zabraknąć miejsc w stołecznych przedszkolach – wynika z prognozy zapotrzebowania na rok szkolny 2021/22 zamieszczonej w odpowiedzi ratusza na interpelację radnej Renaty Królak (KO).
W Alwerni odsłonięto w poniedziałek tablicę upamiętniającą Kornela Morawieckiego. Premier Mateusz Morawiecki dziękując za inicjatywę, podkreślał, że to zaszczyt, który należy się wszystkim ludziom, z którymi jego ojciec szedł drogą do wolnej Polski.
W 14 383 szkołach podstawowych w klasach I-III w poniedziałek nauka była prowadzona w trybie stacjonarnym - poinformowało MEiN podając, że chodzi o 99,6 proc. szkół podstawowych. W 9 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka prowadzona była w trybie zdalnym, a w 51 w trybie mieszanym.
Z powodu ferii Kuratorium Oświaty w Poznaniu wydłużyło do końca stycznia termin składania zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu poświęconego działalności i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego.
Wiosną ruszy przebudowa 100-letniego pofabrycznego kompleksu „Wigencja” w Łodzi. Najkorzystniejszą ofertę w zakończonym przetargu złożyła firma Mostostal - poinformowały w poniedziałek PAP służby prasowe łódzkiego magistratu.
Firma Adventure Ekspozycje zrealizuje wystawę stałą rozbudowywanego właśnie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności (ŚCWiS), działającego przy katowickiej kopalni Wujek. Otwarcie ekspozycji zaplanowano na grudzień br. – w 40. rocznicę pacyfikacji zakładu.
Powrót dzieci z klas I-III do nauki stacjonarnej w szkołach był możliwy ze względu na utrzymywanie się niższego poziomu zakażeń na koronawirusa - podkreślił wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że decyzje o powrocie kolejnych klas będą podejmowane pod koniec stycznia.
2591 nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników szkół przebadanych na obecność SARS-CoV-2 otrzymało pozytywny wynik. To 2 proc. wszystkich, którzy otrzymali wyniki. Przebadano ponad 136 tys. osób, wyniki otrzymało 134 tys. – podało w poniedziałek MEiN.
Nie wykluczamy powtórzenia testów na obecność koronawirusa u wszystkich nauczycieli, którzy wrócili do szkoły – podkreślił w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. To jest decyzja wirusologów i epidemiologów; chciałbym, żeby nauczyciele byli badani często – zaznaczył.
Generalnie nigdzie nie ma żadnych przeszkód w przyjęciu uczniów klas I-III do szkół przy zastosowaniu minimum warunków sanitarnych – podkreślił w poniedziałek szef MEiN Przemysław Czarnek. Jak zaznaczył, codziennie do resortu będą spływać informacje ze szkół na temat zachorowań i frekwencji.