Kultura i sztuka po 1989 roku

12.06.2019

16. Fląder Festiwal od piątku w Gdańsku

Ok. 30 zespołów i wykonawców wystąpi na rozpoczynającym się w piątek na plaży w Gdańsku-Brzeźnie 16. Fląder Festiwal. Muzycy będą występować na trzech scenach. Publiczność będzie mogła dotrzeć na koncerty dzięki specjalnej linii tramwajowej.

Jak poinformował w środę Mateusz Piotrowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Fląder Festiwal to "jedna z największych, niebiletowanych imprez muzyki niezależnej na Wybrzeżu". 

"Obecnie jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych imprez tego typu w kraju. Festiwal łączy wiele muzycznych gatunków, wypełnia zapotrzebowanie wielu słuchaczy w różnym wieku ze względu na różnorodność stylów i doświadczenie występujących artystów. Zasadą festiwalu jest to, że dani artyści pojawiają się tam tylko raz. Co roku jest całkowicie nowy line-up" - podkreślili na stronie internetowej Fląder Festiwal organizatorzy wydarzenia.

Koncerty odbędą się na trzech scenach na plaży w gdańskiej dzielnicy Brzeźno: głównej, przy wejściu nr 51; obok mola – w restauracji Gruba Ryba, a także przy wejściu 52. 

W tym roku przed publicznością zaprezentuje się ok. 30 grup i wykonawców. Będą wśród nich m.in. powstały w 1981 r. zespół punkrockowy Dezerter, a także Podwórkowi Chuligani, Syrbski Jeb, Ogdens, Skabalaba, Darmozjady!, Kruki, Tasiemka, Revival, Kirszenbaum, Orkiestra Prowincjonalna, Rycerzyki, Aleph, Mona Polaski.  

16. Fląder Festiwal potrwa do soboty 15 czerwca.

Na potrzeby uczestników festiwalu uruchomiona będzie specjalna linia komunikacyjna tj. zabytkowy tramwaj. Pojazd będzie dojeżdżał do Brzeźna z Gdańska Głównego oraz z dwóch pętli: Siedlce i Strzyża PKM.

Podczas dotychczasowych piętnastu festiwali Fląder wystąpiło ponad 400 artystów.(PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ mabo/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL