Inne

15.07.2018 aktualizacja 16.07.2018

Graham Masterton wręczy nagrody laureatom konkursu „W więzieniu pisane”

Graham Masterton, znany brytyjski autor horrorów, thrillerów i kryminałów odwiedzi Polskę. Pisarz osobiście wręczy nagrody laureatom drugiego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów, a 17 lipca spotka się z czytelnikami we Wrocławiu.

Jak poinformował Marcin Dymalski ze Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, konkurs literacki "W więzieniu pisane" jest efektem spotkania z pensjonariuszami Zakładu Karnego w Wołowie podczas wizyty pisarza w ramach projektu Rozczytana Aglomeracja w październiku 2016 roku. "Masterton był wtedy pod wrażeniem wnikliwości zadawanych przez więźniów pytań" - powiedział.

Pierwsza edycja konkursu zorganizowana została w 2017 roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. "Nie inaczej jest w tym roku – na konkurs wpłynęło od pensjonariuszy zakładów karnych z całej Polski aż 105 opowiadań, które reprezentują rozmaite gatunki literackie. Zostały one przetłumaczone na język angielski, choć warto nadmienić, iż kilka z nich zostało napisanych od razu w mowie Szekspira" - poinformował Dymalski. Pisarz osobiście wybrał jedenaścioro laureatów.

Wręczenie nagród rzeczowych nastąpi 19 lipca w Zakładzie Karnym w Wołowie. W konkursie nie będzie przegranych – wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe i zaprojektowane przez pisarza długopisy oraz spersonalizowane listy z podziękowaniami. Wcześniej, 17 lipca, autor spotka się z czytelnikami we Wrocławiu w Hotelu Art.

Przy tej okazji partner konkursu, Dom Wydawniczy REBIS z Poznania, przekaże 2000 książek dla dolnośląskich więzień.

Organizatorami konkursu "W więzieniu pisane" oraz wizyty Grahama Mastertona są, obok pisarza - Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, Zakład Karny w Wołowie, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo Albatros oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie.

Graham Masterton urodził się w 1946 r. Edynburgu, znany jest głównie jako autor powieści grozy. Zadebiutował w 1975 r. powieścią "Manitou". Jest także autorem thrillerów, powieści katastroficznych, poradników seksuologicznych oraz zbiorów opowiadań.

Pisarz jest laureatem wielu nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, srebrnego medalu West Coast Review of Books oraz Prix Julia Verlanger.(PAP)

autor: Agata Tomczyńska

ato/ krap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL