Kultura i sztuka po 1989 roku

26.08.2017

Kraków: Letnia Akademia Muzyczna – od poniedziałku zajęcia i koncerty

Ponad 150 słuchaczy weźmie udział w 19. Letniej Akademii Muzycznej, która rozpocznie się w poniedziałek w Krakowie i potrwa tydzień. Akademia oznacza nie tylko zajęcia dla studentów, ale i bezpłatne koncerty dla publiczności.

„Letnia Akademia Muzyczna na trwałe wpisała się w program działalności dydaktycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, a także odgrywa niebagatelną rolę w życiu kulturalnym Krakowa w końcu sezonu wakacyjnego” – poinformowała w komunikacie prasowym Agnieszka Radwan-Stefańska z biura promocji artystycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, organizatora wydarzenia.

Podczas 19. edycji Letniej Akademii Muzycznej zajęcia prowadzi 26 wykładowców z Polski i zagranicy.

Oprócz codziennych lekcji, w auli Florianka (w siedzibie przy ul. Basztowej) od środy do niedzieli 3 września odbywać się będą koncerty w wykonaniu wyróżniających się uczestników kursów.

Z kolei na pierwszy wieczór Akademii zaplanowano recital fortepianowy Piotra Pawlaka - laureata międzynarodowego konkursu "Chopin pod Wawelem". W programie utwory L. van Beethovena, F. Chopina, I. Strawińskiego.

We wtorek zaś rozbrzmią kompozycje J.S. Bacha, W.A. Mozarta i L. van Beethovena w wykonaniu Małgorzaty Kozłowskiej i Radosława Goździkowskiego - studentów krakowskiej Akademii Muzycznej, laureatów licznych nagród w konkursach międzynarodowych.

Inicjatorem powstania Letniej Akademii Muzycznej, oraz jej dyrektorem, jest kierownik Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie prof. Andrzej Pikul.(PAP)

bko/ hgt/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL