Kultura i sztuka po 1989 roku

14.07.2017

List jubileuszowy prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 80. urodzin Teresy Lipowskiej

Z okazji 80. urodzin Teresy Lipowskiej, prezydent Andrzej Duda pogratulował aktorce i złożył jej życzenia. "W Pani wykonaniu każda kreacja staje się głęboko przemyślanym i wyśmienicie zrealizowanym spotkaniem z widzem" - napisał w liście jubileuszowym.

W liście jubileuszowym skierowanym do Teresy Lipowskiej prezydent Andrzej Duda złożył aktorce gratulacje i życzenia z okazji 80. urodzin. "Należy Pani do wspaniałego pokolenia twórców wszechstronnych. Pani droga aktorska to różnorodność kreacji artystycznych, które zyskały uznanie i sympatię Polaków. Pani talent wybornie objawił się zarówno w filmie, jak i na scenie teatralnej, a także kabaretowej, gdzie można było podziwiać Pani wyjątkowe wyczucie muzyki, która – jak Pani podkreśla – od dzieciństwa niezmiennie pozostaje jedną z Pani pasji" - czytamy w liście.

Prezydent wspomina o bogatym dorobku teatralnym i filmowym aktorki, wymieniając spośród wielu takie pozycje jak: "Noce i dnie", "Rodzina Połanieckich" czy też "Ballada o Januszku". Podkreśla również sympatię widzów dla roli Barbary Mostowiak w cieszącym się od lat niezrównaną popularnością telewizyjnym serialu "M jak miłość".

"W Pani wykonaniu każda kreacja staje się bowiem głęboko przemyślanym i wyśmienicie zrealizowanym spotkaniem z widzem. Spotkaniem, które pozwala dostrzec nie tylko Pani talent aktorski, ale też niezwykłą energię, życzliwość, pogodę ducha i poczucie humoru" - zaznacza prezydent Duda.

W liście jubileuszowym prezydent stwierdził, że bogaty i zróżnicowany dorobek artystyczny Teresy Lipowskiej zasługuje na najwyższe uznanie. "Jednym z jego wyrazów stała się nagroda Teatru Polskiego Radia +Wielki Splendor+, przyznana Pani za wybitne role w słuchowiskach oraz twórczy wkład w rozwój i umacnianie rangi radia artystycznego w Polsce" - czytamy.

"Życzę Pani dobrego zdrowia oraz udanej realizacji dalszych planów i zamierzeń artystycznych. Niech podziw i życzliwość publiczności niezmiennie będą dla Pani źródłem radości i zawodowego spełnienia. Raz jeszcze przekazuję Pani serdeczne pozdrowienia i urodzinowe powinszowania" - złożył życzenia jubilatce. (PAP)

dst/ jbp/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL