Inne

09.02.2016 aktualizacja 19.07.2016

Łódzkie: W ferie promocyjna oferta w teatrach i muzeach z biletem ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna - wspólnie z instytucjami kulturalnymi i sportowymi w Łódzkiem - przygotowała specjalną ofertę na czas ferii, które w regionie rozpoczynają się 15 lutego. Na zniżki w kasach teatrów i muzeów można liczyć po okazaniu biletu ŁKA.

"Zachęcamy do podróżowania w ferie Łódzką Koleją Aglomeracyjną, do odwiedzania miast przy szlakach kolejowych; zaglądania do Zgierza, Ozorkowa czy Łodzi, gdzie czeka wiele propozycji kulturalnych, zajęcia na pływalniach, świetlne iluminacje" - podkreślił na konferencji prasowej we wtorek marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Do akcji "Ferie bez nudy" włączyło się wiele instytucji kultury z regionu. Teatr Wielki w Łodzi wystawi w tym czasie "Aidę", Traviatę" i "Ziemię obiecaną", z biletem ŁKA wstęp na każdy spektakl będzie o 20 proc. tańszy. Do Teatru Muzycznego będzie można wybrać się na musical "Jesus Christ Superstar" - cena drugiego biletu to 1 zł. Zniżki oferują także teatry Arlekin, Pinokio oraz Nowy, kino w Muzeum Kinematografii oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa.

"Wszystkie teatry przygotowały coś ciekawego na czas ferii. Instytucje kultury otwarte są na osoby przybywające z miejscowości, z których można dojechać ŁKA i mają dla nich specjalne promocyjne ceny. Zapraszamy także do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie na basenach i ślizgawkach obowiązywać będą 20 proc. zniżki" - zaznaczył wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Na finał ferii Teatr Powszechny w Łodzi zaplanował akcję "Kolej na teatr" - pierwszych 25 osób, które zgłoszą się do kasy, będzie mogło kupić bilet rodzinny dla czterech osób za sto zł. Do wyboru będą dwa spektakle premierowy "Ony" autorki młodego pokolenia Marty Guśniowskiej oraz hit ostatnich lat w Powszechnym - "Szalone nożyczki" Paula Portnera.

Listę placówek w Łódzkiem, które przygotowały specjalną ofertę na ferie można znaleźć na www.lka.lodzkie.pl (PAP)

agm/ pz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL