Kultura i sztuka po 1989 roku

12.09.2019

Mieszkańcy Olecka wybiorą nazwę dla amfiteatru

Meluzyna, Margrabowa, Przystań i Podzamcze – spośród tych propozycji mieszkańcy Olecka (woj. warmińsko-mazurskie) wybiorą nazwę dla zmodernizowanego niedawno miejskiego amfiteatru. Głosowanie rusza w piątek i potrwa przez tydzień.

Jak poinformował olecki magistrat, wygra ta nazwa, która uzyska największą liczbę głosów oraz rekomendację komisji statutowej rady miejskiej. Wcześniej komisja wybrała cztery propozycje spośród kilkunastu zgłoszonych przez mieszkańców za pośrednictwem ankiet.

Głosować można na nazwy: Meluzyna (postać z legend, przedstawiana jako kobieta z rybim ogonem, a także tytuł popularnej piosenki z "Akademii pana Kleksa"), Margrabowa (dawna nazwa miasta Olecka obowiązująca do 1928 roku), Przystań i Podzamcze (nazwy nawiązujące do lokalizacji amfiteatru i hasła promocyjnego "Olecko moja przystań").

Głosowanie potrwa od 13 do 19 września. Będzie możliwe w wersji elektronicznej i "papierowej" dla osób, które ukończyły 15 lat i są zameldowane na terenie gminy Olecko.

Olecki amfiteatr został i rozbudowany w maju tego roku, co - w intencji władz miasta - ma zwiększyć liczbę ludzi korzystających z oferty kulturalnej gminy. Po modernizacji jest tam ponad 1,1 tys. miejsc siedzących, miejsce na scenę mobilną i rozległy "teren wielofunkcyjny". Inwestycja kosztowała 3,6 mln zł, z czego 2,7 mln zł stanowiło dofinansowanie z UE.(PAP)

autor: Marcin Boguszewski

mbo/aszw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL