Inne

26.03.2014 aktualizacja 19.07.2016

Nocny koncert ku czci ofiar z Majdanu - w Bydgoszczy

Nocny koncert Bohaterom Majdanu "Niebiańskiej Sotni" dla uczczenia pamięci poległych w Kijowie organizuje w katedrze w Bydgoszczy miejscowa Akademia Muzyczna wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Początek zaplanowano o północy z soboty na niedzielę.

Program wypełni Requiem c-moll Johanna Michaela Haydna, młodszego brata słynnego Josepha Haydna. Wystąpi Bydgoska Orkiestra Kameralna i zespół studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej oraz soliści Ingrida Gapova (sopran), Patrycja Stróżyk (alt), Szymon Rona (tenor) i Wojciech Dyngosz (bas). Koncert poprowadzi dyrygent Damian Borowicz.

Koncert to odpowiedź na apel władz Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki do społeczności muzycznej na Ukrainie i na świecie o wykonanie requiem 30 marca, kiedy to minie 40 dni od chwili pierwszych tragicznych zajść na Majdanie.

Akademia ze Lwowa taki koncert organizuje w miejscowym archikatedralnym soborze św. Jura, gdzie zostanie wykonane Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. (PAP)

rau/ ls/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL