Polska po 1989 roku

15.05.2018

Premier złożył na Twitterze życzenia dziennikarzowi Jerzemu Jachowiczowi

Jerzemu Jachowiczowi, który obchodzi dziś 80. urodziny, życzę dużo zdrowia i siły do dalszej pracy - napisał we wtorek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

"Jerzemu Jachowiczowi, który obchodzi dziś 80. urodziny życzę dużo zdrowia i siły do dalszej pracy. Nie brakowało mu odwagi, gdy pisał o niszczeniu akt tajnych służb PRL, czy morderstwie G.Przemyka, którego 35.rocznica śmierci przypadła wczoraj. Jeszcze raz, Panie Jurku, pomyślności!" - napisał we wtorek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Jerzy Jachowicz to dziennikarz i publicysta, urodzony 15 maja 1938 roku w Sochaczewie. Działacz opozycji demokratycznej i NSZZ "Solidarność". Jeden z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce.(PAP)

march/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL