Kultura i sztuka po 1989 roku

04.01.2019 aktualizacja 05.01.2019

Radom Stolicą Kultury Mazowsza w 2019 roku

Radom został wybrany tegoroczną Stolicą Kultury Mazowsza. Dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego miasto zorganizuje imprezy kulturalne, m.in. piknik historyczny poświęcony związkom Jagiellonów z tym miastem.

Jak poinformowało w piątek biuro prasowe Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Radom zorganizuje w tym roku imprezy o charakterze lokalnym i ogólnopolskim. Będzie to m.in. piknik historyczny "Radom Jagiellonów", a także "Anima Urbis" – cykliczna impreza, polegająca na nocnym zwiedzaniu miasta.

Inną propozycją Radomia w ramach Stolicy Kultury Mazowsza będą "Zawieruchy radomskie" - impreza promująca tradycyjną muzykę i tańce ludowe, odbywająca się z udziałem kapel i muzyków z regionu radomskiego.

Radom, jako tegoroczna Stolica Kultury Mazowsza, otrzyma od samorządu mazowieckiego na realizację projektu 100 tys. zł.

Co roku Samorząd Województwa Mazowieckiego wybiera w ramach konkursu Stolicę Kultury Mazowsza, w której odbywa się cykl imprez kulturalnych. Tradycyjnie gospodarze stolicy organizują także uroczystości otwarcia i zakończenia projektu. W 2018 r. Stolicą Kultury Mazowsza był powiat warszawski zachodni. (PAP)

autor: Ilona Pecka

ilp/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL