Polska po 1989 roku

07.12.2017

RMN powołała dyrektorów TVP3 Kraków i TVP3 Warszawa

Rada Mediów Narodowych powołała w czwartek Bogdana Wasztyla i Rafała Kotomskiego na dyrektorów oddziałów terenowych TVP w Krakowie i Warszawie - poinformował po zakończeniu posiedzenia przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.

"Podczas czwartkowego posiedzenia RMN powołała dwóch dyrektorów ośrodków terenowych Telewizji Polskiej - w Krakowie i w Warszawie" - powiedział dziennikarzom przewodniczący Rady.

"Panowie bardzo dobrze się zaprezentowali ze swoimi planami programowymi" - ocenił. Czabański zaznaczył, że obie te osoby pełniły obowiązki dyrektorów tych ośrodków od kilku miesięcy, więc podczas rozmowy z członkami RMN "mogli opowiedzieć o tym, co zrobili".

Szef RMN poinformował, że podczas posiedzenia omówiono też sytuację w Radiu Wrocław, gdzie rada nadzorcza zawiesiła prezesa. "Wysłuchaliśmy tego, co ma do powiedzenia rada nadzorcza, wysłuchaliśmy opinii zawieszonego prezesa, a teraz chcemy jeszcze zasięgnąć opinii KRRiT i rady programowej Radia Wrocław" - powiedział Czabański. "Za tydzień będziemy podejmowali decyzję" - dodał.

Zgodnie z przepisami Rada Mediów Narodowych powołuje i odwołuje zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia oraz PAP. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ hgt/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL