Kultura i sztuka po 1989 roku

03.05.2019

W Kaliszu koncert w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki

Źródło: www.ckis.kalisz.pl Źródło: www.ckis.kalisz.pl

Koncert „Pawlik/Moniuszko – Polish” odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu 5 maja, w dniu 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Z utworami „ojca polskiej opery narodowej” zmierzy się pianista Włodek Pawlik.

Rok 2019 został uchwalony przez Sejm RP i UNESCO Rokiem Moniuszkowskim. 5 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Moniuszkowski.

Z tej okazji w Kaliszu z koncertem wystąpi z zespołem Włodek Pawlik - Honorowy Obywatel Kalisza i laureat nagrody Grammy w 2014 r. za płytę „Night in Calisia”, nagraną z amerykańskim trębaczem Randy Breckerem oraz orkiestrą Filharmonii Kaliskiej.

"To jest wielkie wydarzenie dla nas. Koncert zgłosiliśmy do Warszawy do Saloniku Moniuszkowskiego, działającego przy agendach rządowych i przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego" – powiedział dyrektor CKiS w Kaliszu Dariusz Grodziński.

Nowy album "Pawlik/Moniuszko — Polish Jazz" Włodka Pawlika to jazzowe interpretacje kompozycji Stanisława Moniuszki, autora m.in. "Halki" i "Śpiewników domowych".

Na nowej płycie Pawlika znalazły się autorskie interpretacje takich utworów, jak "Pieśń wieczorna", "Ten zegar stary", "Gdyby rannym słonkiem" czy "Aria z kurantem".

O godz. 18 przed kaliską publicznością wystąpi formacja jazzowa Włodek Pawlik Trio w składzie Włodek Pawlik – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Adam Zagórski – perkusja.(PAP)

Autor: Ewa Bąkowska

bak/ wj/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL