Kultura i sztuka po 1989 roku

16.12.2018

W Opolu pojawiły się muzyczne ławeczki

Na ulicy Krakowskiej w Opolu pojawiły się muzyczne ławeczki. Jak poinformowała rzecznik prasowy urzędu miasta Katarzyna Oborska-Marciniak, projekt powstał dzięki współpracy miasta z Muzeum Polskiej Piosenki.

Muzyczne ławeczki zostały zamontowane w ciągu zrewitalizowanej ulicy Krakowskiej w Opolu. Na ławkach zostały zamontowane tabliczki z kodem QR, po którego zeskanowaniu można obejrzeć krótkie filmy powstałe podczas "Kawiarenek z Gwiazdami", w ramach wydarzeń towarzyszących Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki w Opolu.

Do tej pory tabliczki z kodami zamontowano na dwudziestu ławkach. Odpoczywając na nich można będzie nie tylko obejrzeć na smarftonach lub tabletach swoich idoli, ale posłuchać ich wspomnień i fragmentów opolskich przebojów prezentowanych podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Utworzone w 2007 roku Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu prowadzi działalność polegającą na gromadzeniu, katalogowaniu, konserwowaniu i udostępnianiu zbiorów dotyczących polskiej piosenki. Muzeum Polskiej Piosenki jest jedyną instytucją w Polsce, której głównym celem jest utworzenie centrum informacji na temat polskiej piosenki, a także ochrona jej dorobku. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mrr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL