Kultura i sztuka po 1989 roku

24.07.2017

W sierpniu „Rockowy Sabat” w Kielcach

De Mono, Oddział Zamknięty, Wanda i Banda oraz fińska grupa Sunrise Avenue i brytyjski OMD wystąpią w widowisku „Rockowy Sabat”, które odbędzie się 26 sierpnia w amfiteatrze na Kadzielni – poinformowano w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Kielcach.

Impreza ma być kontynuacją „Sabatu Czarownic” - telewizyjnego widowiska, którego ostatnia, szósta edycja odbyła się w 2015 r. Przedsięwzięcie muzyczno-rozrywkowe było wówczas finansowane ze środków unijnych. Zadaniem przedsięwzięcia, które odbywało się na początku czerwca, była promocja województwa świętokrzyskiego i zachęcenie turystów do odwiedzenie regionu. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego(ROT) współpracowała przy produkcji widowisk z TVP.

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej dyrektor ROT Małgorzata Wilk-Grzywna, tegoroczna edycja przedsięwzięcia odbędzie się w ramach transmitowanego przez telewizję Polsat festiwalu „Magiczne Zakończenie Wakacji”.

„W scenariuszu tego przedsięwzięcia, jak i w zwiastunach, chodzi nam przede wszystkim o to, aby wypromować region świętokrzyski jako atrakcyjny turystycznie. Będzie wiele nawiązań do hitów turystycznych regionu. Kontynuujemy linię promocji województwa i nawiązywanie do dziedzictwa legend świętokrzyskich” – podkreśliła Wilk-Grzywna.

Szefowa ROT dodała, że po raz pierwszy będzie prowadzona publiczna sprzedaż biletów na koncert – we wcześniejszych latach na galę obowiązywały bezpłatne zaproszenia. „Wiele osób zarzucało nam, że nie można było kupić biletów na wolnym rynku. W tym roku w sprzedaży dostępne będzie ponad 3. tys. biletów – co najmniej dwie trzecie wszystkich” – tłumaczyła Wilk-Grzywna.

Pozostałe bilety będą dystrybuowane wśród członków świętokrzyskiej ROT, m. in. hotelarzy i biur podróży, zainteresowanych sprzedażą biletów w pakietach, razem z noclegami. Część wejściówek będzie można wygrać w konkursach, organizowanych przez lokalne media.

Przedsięwzięcie nie jest już finansowane ze środków unijnych. Ok. 300 tys. zł na jego organizację pochodzi z budżetu samorządu województwa świętokrzyskiego.

„To dobra idea, by zakończyć wakacje właśnie w Kielcach. Przez cały weekend będą się odbywały ciekawe wydarzenia kulturalne - to oferta turystyczna i biznesowa. Myślę, że zorganizujemy coś, o czym będzie głośno w całej Polsce” – podkreślił marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

W „Rockowym Sabacie” który odbędzie się w sobotę 26 sierpnia w Amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach, wystąpią polskie zespoły, takie jak m. in.: Rezerwat, De Mono, Oddział Zamknięty, Wanda i Banda, Golden Life, Mr Zoob, Big Day, Formacja Nieżywych Schabuff.

Pojawią się także gwiazdy zagraniczne - fińska grupa Sunrise Avenue, oraz popularny w latach 80, brytyjski OMD. Trwają rozmowy związane z występem trzeciego zagranicznego artysty.

Imprezę poprowadzą Izabela Dąbrowska z Kabaretu na Koniec Świata i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

W ramach festiwalu „Magiczne Zakończenie Wakacji” organizowanego w dniach 25-27 sierpnia odbędą się także: „Świętokrzyska Gala Kabaretowa” i koncert „Przebój Lata RMF FM i Polsat”. (PAP)

ban/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL