Kultura i sztuka po 1989 roku

25.01.2019

W sobotę w Radomiu symboliczne przekazanie kluczy do bram „Stolicy Kultury Mazowsza”

Symboliczne przekazanie kluczy do bram „Stolicy Kultury Mazowsza” odbędzie się w sobotę w Radomiu. Dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego miasto zorganizuje szereg imprez kulturalnych, nie tylko o zasięgu regionalnym, ale i ogólnopolskim.

Uroczystości przekazania kluczy towarzyszyć będzie koncert Radomskiej Orkiestry Kulturalnej i muzyka jazzowego Grzegorza Piotrowskiego.

O wyborze Radomia na tegoroczną "Stolicę Kultury Mazowsza" zadecydowała bogata i zróżnicowana oferta kulturalna, którą przedstawiło miasto. Są to imprezy organizowane cyklicznie lub jednorazowo.

W programie na ten rok Radom zaproponował m.in. Spotkania z kulturą żydowską "Ślad", Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych, Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne lato", Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie", festyn historyczny "Uliczka Tradycji", pokaz mody "Radom Fashion Show", nocne zwiedzanie miasta "Anima Urbis", piknik historyczny "Radom Jagiellonów", Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tradycyjnej "Zawieruchy Radomskie", a także nowy projekt "Radom aRt Night".

Radom, jako tegoroczna "Stolica Kultury Mazowsza", otrzyma od samorządu mazowieckiego na realizację przedsięwzięcia 100 tys. zł.

Co roku Samorząd Województwa Mazowieckiego wybiera w ramach konkursu "Stolicę Kultury Mazowsza", w której odbywa się cykl imprez kulturalnych. Tradycyjnie gospodarze stolicy organizują także uroczystości otwarcia i zakończenia projektu. W 2018 r. "Stolicą Kultury" Mazowsza był powiat warszawski zachodni. (PAP)

autor: Ilona Pecka

ilp/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL