Kultura i sztuka po 1989 roku

17.11.2019

Zmarł dziennikarz i prezenter radiowy Jerzy Janiszewski

Dziennikarz i prezenter radiowy Jerzy Janiszewski zmarł w sobotę wieczorem, miał 75 lat – podało na swojej stronie internetowej Polskie Radio Lublin, z którym zmarły związany był wiele lat.

Janiszewski był dziennikarzem, prezenterem radiowym i producentem muzycznym, odkrywcą zespołu Budka Suflera, największym we wschodniej Polsce kolekcjonerem płyt winylowych – przypomniało Polskie Radio Lublin.

Karierę radiową Janiszewski zaczął w Akademickim Radiu Centrum w Lublinie. W Polskim Radio Lublin pracował od 1967 do 2012 r. Był dyrektorem studia nagrań System, a potem Hendrix. Można było go usłyszeć na antenach II i III programu Polskiego Radia. (PAP)

Autor: Zbigniew Kopeć

kop/ wj/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL