Kultura i sztuka 1945-1989

20.07.2018

Zmarła pierwsza żona legendarnego rosyjskiego barda Włodzimierza Wysockiego

W wieku 81 lat zmarła w piątek Izolda Wysocka, aktorka i pierwsza żona rosyjskiego pieśniarza, poety i aktora Włodzimierza Wysockiego. O jej śmierci poinformował na Twitterze teatr dramatyczny w Niżnym Tagile na Uralu, w którym grała.

"Nie ma słów, by opisać nasz smutek. Rano zmarła ludowa artystka Rosji Iza Wysocka" - napisano.

Wysocka występowała m.in. w kijowskim teatrze im. Łesi Ukrainki, na deskach teatrów w rosyjskim Permie, Włodzimierzu i w łotewskim mieście Lipawa.

Wysocki poślubił Izoldę w 1960 roku. Rozwiedli się pięć lat później.

Włodzimierz Wysocki, autor i wykonawca ponad 600 pieśni, aktor filmowy i Teatru na Tagance zmarł w 1980 roku w wieku 42 lat. (PAP)

ndz/ mal/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL