Kultura i sztuka po 1989 roku

16.12.2015 aktualizacja 19.07.2016

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego wystąpi w Poznaniu

Zwycięzca tegorocznego, XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, Koreańczyk Seong-Jin Cho wystąpi w piątek w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Jego grę będzie można śledzić dzięki transmisji w telewizji, radiu i internecie.

Artysta wystąpi z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, wykona I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina.

W programie znalazła się też IV Symfonia B-dur op.60 Ludwiga van Beethovena. Orkiestrę poprowadzi Tadeusz Strugała, obchodzący właśnie 60-lecie swojej pracy artystycznej.

Jeszcze w listopadzie Filharmonia Poznańska informowała, że bilety na organizowane w Poznaniu występy laureatów Konkursu Chopinowskiego sprzedały się w ciągu kilku godzin.

Jak poinformowała w imieniu Filharmonii Poznańskiej Anna Plenzler, dzięki współpracy z Fundacją INEA oraz z Radiem Merkury, koncertu "Chopin pod choinkę" wysłuchają słuchacze poznańskiej rozgłośni, oraz abonenci regionalnego operatora multimedialnego INEA. Koncert będzie też transmitowany na stronie internetowej Filharmonii Poznańskiej.

Występem Seong-Jin Cho Filharmonia Poznańska wieńczy cykl koncertów chopinowskich w tym roku. W listopadzie na jej zaproszenie, w Poznaniu grali także pozostali główni laureaci Konkursu Chopinowskiego: Charles Richard-Hamelin i Kate Liu. Goszcząca w stolicy Wielkopolski Amerykanka dała też recital.Filharmonia Poznańska poinformowała, że jest jedyną instytucją w kraju, w której w tym roku wszyscy laureaci pierwszych trzech nagród Konkursu Chopinowskiego grają z orkiestrą. (PAP)

rpo/ dym/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL