09.09.2019–30.09.2019
Sabotaż, dywersja, kryptonim, szyfr, konspiracja, tajne/poufne, pseudonim - to tylko niektóre z pojęć, które mają znaczenie dla przedstawienia historycznego kontekstu działalności konspiracyjnej i bezpieczeństwa danych w czasie II wojny światowej.
Warsztaty „Hack’ AK – w sieci konspiracji” połączą historyczne aspekty związane z ochroną danych osobowych i skonfrontują je z dzisiejszymi standardami. Pozwolą zrozumieć młodym użytkownikom Internetu zagrożenia płynące z upubliczniania swoich danych wrażliwych w sieci oraz sposoby zabezpieczenia się przed próbami ich wyłudzenia za pomocą szkodliwego oprogramowania. Na podstawie historycznych modeli sieci konspiracyjnych, uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak istotne było zachowanie w tajemnicy prawdziwej tożsamości i czym groziła dekonspiracja.
Projekt dedykowany jest uczniom w wieku 13-17 lat.
Dzięki wsparciu uzyskanemu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”, które dofinansowało projekt „Hack’AK. Dzieje konspiracji”, koszt udziału w zajęciach jednego uczestnika wynosi 2 zł.
Warsztaty odbędą się w dniach:
9; 19; 26; 30 września – planowana godzina rozpoczęcia 10.00,
Zajęcia trwać będą około 4 godziny zegarowych, w czasie ich realizacji przewidywana jest przerwa lunchowa.
Zapisów dokonać można telefonicznie pod numerem: 12 410 07 96 lub mailowo na adres rezerwacja@muzeum-ak.pl .
Źródło: Muzeum AK