Fundacja Kazimierza Górskiego ogłosiła plebiscyt na ulubione powiedzenie tego słynnego trenera piłkarskiego. Zwycięski cytat znajdzie się na jego pomniku, który stanie przed Stadionem Narodowym w Warszawie.
Górski znany był z powiedzeń, które przeszły do historii polskiego futbolu. Głosujący mogą wybierać wśród następujących: "mecz można wygrać, przegrać albo zremisować", "chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika", "dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe", "im dłużej my przy piłce, tym krócej oni" i "piłka jest okrągła, a bramki są dwie".
Odsłonięcie monumentu nastąpi 10 października, w przeddzień meczu z Niemcami w eliminacjach mistrzostw Europy. Wybrany projekt przedstawia trenera idącego z piłką pod pachą.
Głosować można do 31 lipca za pośrednictwem strony internetowej cytatnapomnik.pl. Autor najciekawszego uzasadnienia swojego wyboru otrzyma roczne prawo wstępu, wraz z osobą towarzyszącą, na wszystkie imprezy odbywające się na Stadionie Narodowym. Współorganizatorem konkursu jest główny sponsor budowy pomnika - marka Tyskie.
Odsłonięcie monumentu nastąpi 10 października, w przeddzień meczu z Niemcami w eliminacjach mistrzostw Europy. Wybrany projekt przedstawia trenera idącego z piłką pod pachą.
Kazimierz Górski (1921-2006) prowadził biało-czerwonych w latach 1970-1976. Jego podopieczni zdobyli złoty medal igrzysk w Monachium w 1972 roku oraz srebrny cztery lata później w Montrealu. W mistrzostwach świata w Niemczech w 1974 zajęli trzecie miejsce. W latach 1991-95 Górski sprawował funkcję prezesa PZPN.
W plebiscycie "Piłki Nożnej" został uznany za najlepszego polskiego trenera XX wieku. Uhonorowany najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez UEFA - Rubinowym Orderem Zasługi, którego wcześniej nie otrzymał żaden Polak. (PAP)
krys/ pp/