Przekazanie informacji o dokonanym zrzucie lub odwiedzenie polowych kuchni powstańczych takie m.in. zadania czekają uczestników mobilnej gry miejskiej "Dostarcz list z Małym Powstańcem", która odbędzie się w sobotę w Warszawie.
Gra jest częścią obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Osoby, które w sobotę o 15 przybędą pod stołeczną Elektrownię Powiśle będą miały szansę wcielić się w rolę najmłodszych uczestników powstania i poznać historię różnych punktów stolicy związanych ze zrywem.
"Aby wziąć udział w grze trzeba ściągnąć na smartfona - iPhona lub telefon z Androidem aplikację geolokacyjną, umożliwiająca lokalizację uczestnika i wirtualne poruszanie się po mieście. Znajdujący się na naszej stronie program umożliwia +zaczekowanie się+, czyli oznaczenie naszej obecnej pozycji, czyli w tym przypadku rejonu Elektrowni Powiśle. Po +zaczekowaniu+ uczestnicy otrzymają na telefon instrukcje, gdzie mają się udać dla wykonania pierwszej misji" - opowiadał PAP koordynator projektu Jakub Ferenc z serwisu Lokter.pl.
Podczas gry zadań będzie łącznie piętnaście, każde będzie można wykonać w kilku różnych miejscach. "Wśród zadań znajdzie się np. przekazanie informacji o zdobyciu Gęsiówki czy zjedzenie zupy +pluj+. Gra jest skierowana do osób w różnym wieku zainteresowanych historią. Jej celem jest przybliżenie losów Powstania Warszawskiego w nieco lżejszej formie. Po wykonaniu każdej z misji uczestnik otrzyma wirtualną odznakę pokazującą się na ekranie telefonu i powiadomienie, gdzie ma się udać na następną misję. W miejscu ostatniego zadania będą się znajdowali przedstawiciele organizatorów, którzy dziesięciu graczom, którzy najszybciej pokonali trasę gry wręczą nagrody - książki Normana Daviesa +Powstanie '44+ i gry planszowe +Mali Powstańcy+ z dodatkiem +Liberator+" - dodał Ferenc.
Jak podkreślają przedstawiciele stołecznego Ratusza współorganizującego grę, to propozycja dla osób, które chcą aktywnie zwiedzić miasto i poznać jego historię. "Chcemy, aby uczestnicy poświęcili 2-3 godziny, przenosząc się w wir wydarzeń Powstania. Zadbaliśmy o to, aby elementy gry były zgodne z wydarzeniami sprzed 67 lat. Chcemy zachęcić uczestników do szerszego zgłębiania historii. Zachęcamy do tego poprzez wykorzystanie nowej formy uczestnictwa, czyli elementu tak popularnego w naszym codziennym życiu jak telefon komórkowy. Scenariusz gry oraz zadania do zrealizowania w połączeniu z opisami wprowadzą uczestników w klimat tamtych dni" - mówi zastępca dyrektora Biura Promocji stołecznego Ratusza Andrzej Mańkowski.
Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem http://blog.lokter.pl. (PAP)
akn/ ls/