Polska po 1989 roku

03.05.2018

Biało-Czerwona kawalkada aut przejechała ulicami Szczecina

Ponad 30 samochodów przystrojonych w biało-czerwone flagi przejechało w czwartek w głośnej kawalkadzie ulicami Szczecina. To tradycyjny przejazd organizowany w majówkę przez PiS ze stolicy Pomorza Zachodniego.

"To już kilkunastoletnia tradycja" – powiedział dziennikarzom pomysłodawca przejazdu poseł PiS Leszek Dobrzyński. "Najpierw jest głośny przejazd przez miasto, a potem lądujemy na tradycyjnym pikniku, a więc to, co ponoć Polacy w długi weekend lubią najbardziej; grill, kiełbaski i wesoła zabawa" – dodał.

Pytany skąd wziął się pomysł na zorganizowanie białoczerwonej kawalkady aut, Dobrzyński żartował, że było to tak dawno, że nie pamięta okoliczności wymyślenia przejazdu. Dodał jednak, że to odpowiedź na zarzuty, że Polacy świętują jedynie w patetyczny, czy może nawet martyrologiczny sposób.

Kawalkada wyruszyła z okolic szczecińskiego magistratu tuż po zakończeniu wojewódzkich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, które odbyły się na Jasnych Błoniach.

Auta z włączonymi klaksonami przejechały później ulicami Szczecina i kolorowy przejazd zakończył się piknikiem na boisku szkół salezjańskich. (PAP)

autor: Kacper Reszczyński

res/ je/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL