Europa i świat po 1989 roku

09.06.2018

Białoruś: zlot turystyczny Polaków nad Niemnem

Ponad 200 uczestników z różnych miejscowości w środkowej Białorusi bierze udział w czwartym zlocie turystycznym Polaków "Nad Niemnem 2018". W programie dwudniowej imprezy są zawody sportowe, konkurs piosenki patriotycznej i gotowanie polskich dań.

"Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości" – powiedziała organizatorka Swietłana Zamotina z organizacji "Poloniczka". W sobotę wieczorem odbędzie się konkurs piosenki patriotycznej.

W zjeździe w ośrodku turystycznym "Wysoki Brzeg" nad Niemnem uczestniczą także przedstawiciele innych organizacji takich jak Polska Macierz Szkolna z Mińska czy Dom Polski z Borysowa.

"To doskonała okazja, byśmy spotkali się wszyscy razem i spędzili ze sobą trochę czasu" – powiedziała Zamotina.

Izabela Choińska, odpowiedzialna za sprawy mniejszości polskiej w wydziale konsularnym ambasady RP w Mińsku powiedziała PAP, że doroczne zjazdy turystyczne "sprzyjają budowaniu wspólnoty i lepszemu poznaniu się przez członków społeczności polskiej z różnych miejscowości na Białorusi".

Ambasada RP wsparła organizację imprezy, która potrwa do niedzieli.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ cyk/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL