Polska po 1989 roku

10.10.2018

Brudziński: dziś Straż Graniczna przechodzi do historii; jestem dumny

Dziś Straż Graniczna przechodzi do historii. Jako minister SWiA jestem dumny, że mam zaszczyt nadzorować tę formację - powiedział w środę szef MSWiA Joachim Brudziński, odnosząc się do zakończonego w środę biegu sztafetowego funkcjonariuszy SG.

Funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali w środę o zakończeniu biegu sztafetowego "Wokół Niepodległej" i o ustanowieniu rekordu Polski w najdłuższym biegu sztafetowym. Bieg, którego trasa wiodła wzdłuż granic kraju, rozpoczął się 22 września i trwał 18 dni. Dystans wyniósł około 3,6 tys. kilometrów.

"Dziś @Straz_Graniczna przechodzi do historii. Jako minister spraw wewnętrznych i administracji jestem dumny, że mam ten zaszczyt nadzorować jedną z formacji, która jest dzisiaj formacją najlepszą z najlepszych" - cytuje słowa Brudzińskiego po zakończeniu biegu w Berżnikach w woj. podlaskim Twitter MSWiA.

Minister stwierdził, że Straż Graniczna uczciła 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę "w sposób najpiękniejszy z możliwych, bo poprzez swoje poświęcenie i pasję". Zaznaczył również, że wschodnia granica jest nie tylko granicą Polski, ale i Unii Europejskiej, a SG "dba o to, żeby UE była bezpieczna od wschodu".

W biegu "Wokół Niepodległej" wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy z wszystkich oddziałów i ośrodków szkolenia oraz Komendy Głównej Straży Granicznej. Wydarzenie odbyło się w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Trasa biegu została wytyczona ścieżkami i drogami wzdłuż granic państwa.

Bieg "Wokół Niepodległej" honorowym patronatem objął minister SWiA Joachim Brudziński.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL