Inne

18.11.2014 aktualizacja 18.07.2016

Liga NBA: Dirk Nowitzki przekroczył granicę 27 tysięcy punktów

Dirk Nowitzki. Fot. PAP/EPA Dirk Nowitzki. Fot. PAP/EPA

Czołowy zawodnik Dallas Mavericks Niemiec Dirk Nowitzki przekroczył granicę 27 tysięcy punktów. W meczu ligi koszykówki NBA w którym Teksańczycy pokonali na wyjeździe Charlotte Hornets 107:80 zdobył ich trzynaście i ma na koncie 27 002.

Niemiec jest czwartym zawodnikiem w historii NBA, po Karlu Malone, właścicielu Hornets Michaelu Jordanie i Kobe Bryancie, który zdobył ponad 27 tys. punktów dla jednego klubu.

"Takie osiągnięcie ma dla mnie szczególna wartość. Wszystkie punkty zdobyłem grając w jednym zespole. Dedykuję je kibicom, którzy podtrzymywali mnie na duchu od pierwszego meczu. Byli ze mną na dobre i na złe. Mam nadzieję, że to nie jest moje ostatnie słowo" - powiedział 36-letni Nowitzki.

W Mavericks występuje od 1998 roku. W poniedziałek w obecności 15 345 widzów, grając 25 minut, uzyskał 13 punktów. O pięć więcej miał Monta Ellis, a o jeden Tyson Chandler.

Mavericks z ośmioma wygranymi w 11 spotkaniach plasują się na trzecim miejscu w Southwest Division. Ich rywale (4-7) zamykają tabelę Southeast Division.

W meczu na szczycie Konferencji Zachodniej Memphis Grizzlies pokonali we własnej hali Houston Rockets 119:93 i są najlepszą drużyną rozgrywek. W jedenastu konfrontacjach przegrali zaledwie raz.

Siedmiu zawodników "Niedźwiedzi" miało dwucyfrowe zdobycze punktowe, a najwięcej zanotowali Mike Conley - 19, Courtney Lee - 15 i Zach Randolph - 14. Najcelniej wśród Rockets (z bilansem 9-2 plasują się tuż za Grizzlies) rzucali Trevor Ariza - 16 oraz Dwight Howard - 15. Temu drugiemu do double-double zabrakło jednej zbiórki.

Nadal nie wiedzie się Philadelphia 76ers. W poniedziałek musieli uznać na wyjeździe wyższość broniących tytułu San Antonio Spurs, przegrywając 75:100. Z dorobkiem 0-10 są najgorszym zespołem rozgrywek. Niewiele lepsi są Los Angeles Lakers, którzy w dziesięciu spotkaniach zdołali wygrać tylko raz. (PAP)

jej/ cegl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL