Polska po 1989 roku

15.06.2019

Przemarsz orkiestr dętych podczas Dni Morza w Szczecinie

Przemarsz orkiestr dętych biorących udział w festiwalu tych zespołów rozpoczął w sobotę wydarzenia drugiego dnia tegorocznej edycji szczecińskich Dni Morza. Wieczorem na mieszkańców i turystów czeka m.in. festiwal samby, koncerty czy pokaz fajerwerków.

Orkiestry dęte m.in. z Drezdenka, Goleniowa czy Piwnicznej Zdroju przemaszerowały w sobotę szczecińskimi bulwarami, rozpoczynając III Festiwal Orkiestr Dętych. Zespoły występują na scenie na skwerze miejskiej wyspy Łasztownia – w sobotę i w niedzielę będą walczyć o puchar prezydenta miasta.

Od rana działa także "jarmark pod żaglami" z Aleją Artystów, stoiskami gastronomicznymi i handlowymi, wesołymi miasteczkami oraz 55-metrowym diabelskim młynem. Cieszą się dużym zainteresowaniem szczecinian i turystów.

"Już teraz możemy chyba prognozować, że imprezę będzie można zaliczyć do udanych" - powiedział PAP zastępca prezydenta miasta Krzysztof Soska. "Gwiazdą jest na pewno +Juan Sebastian de Elcano+ – żaglowiec Marynarki Wojennej Królestwa Hiszpanii. To jego pierwsza wizyta w Polsce” - mówił Soska.

Ponaddziewięćdziesięcioletni "Juan Sebastian de Elcano" zacumował przy Nabrzeżu Bułgarskim; jest udostępniony do zwiedzania. W rejsy po Odrze zabierają natomiast mieszkańców i turystów oldtimery, m.in. "Baltic Beauty" czy "Antica".

"Największym powodzeniem cieszy się właśnie zwiedzanie jednostek, możliwość wejścia na pokład, rozmowa z załogą i kapitanem, zobaczenia, jak się pracuje na takiej jednostce" - powiedziała rzeczniczka Dni Morza Celina Wołosz. Dodała, że dużym zainteresowaniem cieszy się także plener literacki.

W sobotę wieczorem rozpocznie się także Samba Port Festival z pokazami i warsztatami tanecznymi, paradą perkusyjną i koncertami. Na scenie głównej u stóp Wałów Chrobrego wystąpią natomiast uczestnicy formatów "The Voice of Poland" i "The Voice Kids", a także wokalistka Cleo.

Na godz. 23 na Łasztowni zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Rejsy na oldtimerach, zwiedzanie jednostek, jarmark i koncerty na scenie szantowo-folkowej będą też atrakcją ostatniego dnia imprezy, w niedzielę. O godz. 16 wystąpi Big Band hiszpańskiej Marynarki Wojennej.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ pad/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL