Ponad 65 mln zł na projekty z dziedziny kultury pozyskały łódzkie placówki - EC1, Muzeum Sztuki, Zespół Szkół Muzycznych im. Moniuszki oraz Akademia Muzyczna im. Bacewiczów - w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIŚ) na lata 2014-2022.
Pomnik powstańców warszawskich zostanie odsłonięty w poniedziałek w Łodzi. O jego postawienie zabiegali mieszkańcy Łodzi, którzy uczestniczyli w powstaniu. Obelisk stanął u zbiegu al. Grzegorza Palki i ul. Wojska Polskiego.
Ponad 30 wydarzeń z dziedziny teatru, sztuk wizualnych, wideo-artu, filmu, muzyki, fotografii, animacji pod wspólnym hasłem "Łódź. Tkana odnowa" zaplanowano od czwartku do niedzieli we Wrocławiu w ramach kolejnej prezentacji "Koalicji Miast dla Kultury".
Sześć stałych lub czasowych instalacji artystycznych stworzą na łódzkich ulicach, skwerach i nieruchomościach awangardowi artyści z Polski i zagranicy. Pierwsza z prac w ramach projektu sztuki miejskiej Uniqa Art Łódź powstanie w lipcu.
Odsłonięta we wtorek Aleja Leśnych Gwiazd usytuowana w pobliżu ul. Piotrkowskiej w Łodzi ma przypominać mieszkańcom o rozległych terenach leśnych otaczających miasto oraz zachęcać od ich odwiedzania i oglądania transmisji online z gniazda bociana czarnego.
O rozpoczęciu międzynarodowej kampanii promocyjnej związanej z ubieganiem się o organizację Expo 2022 r. w Łodzi poinformowała w piątek prezydent miasta Hanna Zdanowska. Łódź jest obecnie jedynym oficjalnie zgłoszonym kandydatem do tzw. małego Expo.
Polska ubiega się o organizację Expo 2022. W środę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zgłosili w Międzynarodowym Biurze Wystaw w Paryżu kandydaturę Łodzi. Tematem wiodącym łódzkiego Expo ma być kompleksowa rewitalizacja obszarów miejskich.
Rada Ministrów zgodziła się we wtorek na zgłoszenie kandydatury Łodzi do organizacji Międzynarodowej Wystawy Expo 2022. W środę w imieniu polskiego rządu list notyfikacyjny złoży w Paryżu wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.
W środę na walnym zgromadzeniu Światowego Biura Wystaw w Paryżu będę składać w imieniu rządu polskiego list intencyjny dotyczący organizacji Expo w Łodzi, którego tematem będzie rewitalizacja - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
Powrót kolekcji etnograficznej utraconej w czasie II wojny do łódzkiego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego to wydarzenie bez precedensu - podkreślił wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. W poniedziałek przekazał placówce ok. 330 zabytków sztuki afrykańskiej.