Znak „Solidarności” to nie jest czyjeś wyłączne logo, tylko symbol walki o wolny kraj – podkreśliła rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk. Według szefa NSZZ „S” Piotra Dudy wykorzystanie tego znaku w odsłoniętym w piątek pomniku Solidarności było bezprawne.
Odsłonięty w piątek w Warszawie pomnik z logiem NSZZ „Solidarność” jest bezprawny. Związek – właściciel znaku i nazwy – nie wyraził zgody na ich użycie. Mimo to Fundacja im. Ronalda Reagana, powołując się na zgodę Jerzego Janiszewskiego, pomnik zbudowała – zaznacza Piotr Duda cytowany przez Tysol.pl.
4 czerwca, czyli w rocznicę wyborów 1989 roku przypada Święto Warszawy. Z tej okazji stołeczne instytucje kultury przygotowały wiele wydarzeń. Głównym punktem tegorocznego programu będzie odsłonięcie pomnika „Solidarności”.
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, która pod koniec tego tygodnia przyjeżdża do Polski, ma wraz z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim odsłonić pomnik Solidarności w stolicy. W planach Cichanouska ma także rozmowy z polską opozycją.
Pomnik w formie napisu "Solidarność" stanie w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na skwerze u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Kopernika w Warszawie. Na monumencie znajdą się cytaty słów papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana.
Rada Warszawy podjęła na czwartkowej sesji uchwałę ws. budowy pomnika Solidarności, który ma stanąć na skarpie wiślanej, na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Kopernika. Inicjatorem budowy jest Fundacja im. Ronalda Reagana w Polsce, która ma także sfinansować inwestycję.
Projekt uchwały ws. budowy pomnika "Solidarności", informacja prezydent stolicy nt. zakończenia prac związanych z budową II linii metra oraz lokalizacja przyszłej siedziby Muzeum Historii Polski to niektóre z punktów czwartkowej sesji Rady Warszawy.