Były belgijski bramkarz Jean-Marie Pfaff wystawi na aukcję swoją kolekcję pamiątek piłkarskich. Trykot, który nosił kiedyś Diego Maradona, będzie głównym przedmiotem licytacji, a cena wywoławcza wyniesie 350 000 euro. Kolekcja zostanie wystawiona 23 maja w Paryżu - podała agencja Belga.
Napastnik, który w poniedziałek na piramidzie Teotihuacan w środkowym Meksyku zastrzelił jedną osobę, a 13 innych ranił, był sympatykiem przywódcy III Rzeszy Adolfa Hitlera - poinformowały we wtorek meksykańskie i hiszpańskie media. Mają na to wskazywać ustalenia meksykańskich śledczych.
Podczas budowy muru na granicy z Meksykiem USA przeprowadziły detonacje na zboczach wzgórza Cuchuma, uszkadzając położoną tam strefę archeologiczną i święte miejsce rdzennych społeczności, w tym 35-metrowy monolit – poinformowała meksykańska prasa.
Król Hiszpanii Filip VI przyznał w poniedziałek, że podczas podboju Ameryki przez hiszpańskich konkwistadorów doszło do „wielu nadużyć”. To gest w stronę Meksyku, z którym Hiszpania miała w ostatnich latach napięte stosunki.
Tradycyjną czarną mszą rozpoczęło się doroczne święto czarowników w miejscowości Catemaco na południowym wschodzie Meksyku. W organizację i promocję wydarzenia jak co roku włączyły się lokalne władze.
Nowa prezydentka Meksyku Claudia Sheinbaum, wyjaśniając w sobotę przyczynę braku zaproszenia króla Hiszpanii Filipa VI na niedawne uroczystości jej zaprzysiężenia oświadczyła, że "jej kraj oczekiwał od korony hiszpańskiej prośby o wybaczenie zbrodni popełnionych w czasach konkwisty, co byłoby czymś świadczącym o wielkości i zbliżającym narody".
Od dziecka fascynowała mnie literatura i słowo pisane. Byłam łapczywą czytelniczką, wcześnie uświadomiłam sobie, że to jest moja droga. Przyznam jednak, że gdy zaczynałam pisać, nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że kiedyś moje książki zostaną przetłumaczone na język polski- mówi PAP meksykańska pisarka Fernanda Melchor, laureatka 15. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.