Wspólnie z Domem Spotkań z Historią, Muzeum Literatury i Goethe-Institut Warschau od 25 lipca zapraszany do odkrycia „Republic of Dreams” – projektu eksplorującego twórczość Brunona Schulza – poinformowano na Facebooku Instytutu Adama Mickiewicza (IAM).
"Cudowne przygody pana Pinzla rudego” to tytuł niedokończonej powieści Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którą odnaleziono w warszawskim Muzeum Literatury (ML). To satyryczna opowieść o życiu szkolnym, której głównymi bohaterami są rudowłosy nauczyciel i jego jamnik.
Pięćdziesiąt portretów polskich pisarzy i pisarek autorstwa Krzysztofa Gierałtowskiego będzie można zobaczyć od wtorku na wystawie w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Ekspozycja fotografii pt. "Portrety literackie" będzie dostępna do 22 marca.
Połączenie istniejących staromiejskich kamienic z nowymi elementami Muzeum Literatury – tak ma wyglądać odnowiona i rozbudowana siedziba placówki w Warszawie. W poniedziałek podpisano umowę na wykonanie projektu rewaloryzacji. Na przygotowanie dokumentacji Mazowsze przekaże 2,7 mln zł.
Projekt młodych architektów - Pawła Dadoka, Konrada Basana i Marii Roj - wygrał konkurs na przebudowę warszawskiego Muzeum Literatury. Zwycięski projekt nie do końca spełnia jednak oczekiwania dyrekcji muzeum, która liczy, że uda się przekonać autorów projektu do zmian.
Herbert wyróżnia się w niepowtarzalny sposób. Hasłem jego życiowej drogi były słowa: „płynie się zawsze do źródeł, pod prąd” – mówi w wywiadzie dla PAP Maria Dorota Pieńkowska z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.
Poznawanie Mirona Białoszewskiego poprzez Warszawę - wystawa "Warszawa Białoszewska (te leżenia, latania i transe...)" została otwarta dla publiczności w stołecznym Muzeum Literatury. Na ekspozycję składają się rękopisy, fotografie, filmy i obrazy. Wystawa opowiada o jednym z najważniejszych polskich twórców awangardowych - poecie, prozaiku, dramatopisarzu i aktorze - Mironie Białoszewskim, poprzez jego związek z Warszawą.
Pamiątki po Władysławie Broniewskim - zdjęcia, listy, dokumenty, pamiątki osobiste, rękopisy, tomiki wierszy - zebrano na otwartej w czwartek wystawie w warszawskim Muzeum Literatury. Ekspozycję zorganizowano w 50. rocznicę śmierci poety, która minęła 10 lutego.