Lokalne władze oraz miejscowa społeczność uczciła w czwartek 160. rocznicę bitwy pod Gruszkami w Puszczy Augustowskiej, w której z Rosjanami w 1863 roku walczyło ok. 600 powstańców. Uroczystość odbyła się w lesie przy Mogile Powstańców Styczniowych.
W Puszczy Augustowskiej w pobliżu Kolnicy (Podlaskie) można zwiedzić i obejrzeć dużą ziemiankę partyzancką, taką w jakiej prowadzili działalność konspiracyjną żołnierze Armii Krajowej podczas drugiej wojny światowej. Ziemianka leży na Szlaku Orła Białego.
Kolejnych sześć kłód bartnych, czyli nadrzewnych uli, zawiesili leśnicy w Puszczy Augustowskiej. Przeznaczone są dla dziko żyjących w lesie pszczół, które są niezbędne w naturalnym środowisku. Działania leśników związane są z realizacją projektu przywracania tradycyjnego bartnictwa.
Bartne miodobranie z kłód bartnych w Puszczy Augustowskiej przeprowadzili we wtorek leśnicy z miejscowego nadleśnictwa. Realizują oni projekt przywracania tradycyjnego bartnictwa, by ratować dziko żyjące w lasach pszczoły, niezbędne w naturalnym środowisku.