"Wielkie zwycięstwo Staszka Barei nad całą zgrają obrzydliwców w tamtych czasach" - powiedział o "Misiu" grający w nim główną rolę Stanisław Tym. 4 maja przypada 35. rocznica premiery filmu Stanisława Barei, najpopularniejszej, obok "Rejsu" Marka Piwowskiego, polskiej komedii.
Skrzyżowanie Alej Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego w pobliżu dworca Warszawa Centralna będzie nosić nazwę Rondo Czterdziestolatka - zdecydowali w czwartek stołeczni radni. Nazwa ta nawiązuje do serialu "Czterdziestolatek" z lat 70. XX wieku.
Na Pradze-Południe nie będzie Ronda prezesa Ochódzkiego - stołecznym radnym nie przypadła do gustu postać prezesa klubu sportowego Tęcza z komedii "Miś" odtwarzana przez Stanisława Tyma. W czwartek odrzucili projekt uchwały w tej sprawie.
Stołeczni radni zdecydują w czwartek, czy patronem skrzyżowania ulic Terespolskiej i Stanisławowskiej na Pradze-Południe zostanie bohater filmu "Miś" Ryszard Ochódzki. Miejsce to miałoby nosić nazwę Rondo prezesa Ochódzkiego.
Stanisław Bareja urodził się 5 grudnia 1929 r. w Warszawie. Studiował na wydziale reżyserii łódzkiej filmówki. Studia ukończył w roku 1954, dyplom odebrał dopiero 20 lat później, w 1974 r. W pierwszych latach po studiach występował u innych reżyserów, jako aktor pojawił się m.in. w "Kapeluszu pana Anatola" Jana Rybkowskiego (1957).
Irena Kwiatkowska urodziła się 17 września 1912 r. w Warszawie. Jej ojciec był drukarzem i wielkim miłośnikiem książek. Matka prowadziła dom i zajmowała się dziećmi. Uczyła się w gimnazjum im. Klementyny Hoffmanowej i już jako uczennica zaczęła się interesować aktorstwem a także sportem: w liceum brała udział w zawodach szermierczych. Studiowała na Wydziale Aktorskim Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej w Warszawie.