34 pergaminowe dyplomy sporządzane na wyjątkowe okazje ze zbiorów Archiwum Archidiecezji Warmińskiej zostały poddane konserwacji. Najstarszy odnowiony dokument pochodzi z 1301 roku i dotyczy nadania ziemi. Prace zostały dofinansowane przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.
XI-wieczny tzw. Kodeks Matyldy (Ordo Romanus) oglądać można od środy w Gnieźnie (Wielkopolskie) na wystawie "Chrzest - św. Wojciech - Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna". To pierwsza prezentacja tego zabytku w Polsce.
W kwietniu Wielka Brytania przestanie spisywać starodawnym zwyczajem ustawy na welinie - cienkim pergaminie z cielęcej skóry. Ustawy mają być spisywane na wysokiej jakości papierze. Krytycy upierają się, że papier ma o wiele krótszy żywot niż welin.
W Muzeum Diecezjalnym w Płocku otwarto wystawę, na której prezentowanych jest pięć średniowiecznych pergaminów, dotyczących historii miasta i tamtejszego biskupstwa w okresie od XIV do XV wieku. Najciekawszym jest dokument nadania praw miejskich Kockowi.