Koncerty organowe w wykonaniu muzyków z Polski, Niemiec, Belgii i Litwy można usłyszeć w krakowskich kościołach w ramach międzynarodowego festiwalu Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia. Wydarzenie potrwa do 9 listopada, wstęp jest wolny.
W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej „Organy Archikatedry” w Warszawie nagrodę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski „Srebrna Piszczałka” odebrał dr Mieczysław Tuleja - krakowski wychowawca wielu pokoleń organistów.
Podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej "Organy Archikatedry" do 22 września w każdą niedzielę w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie zagrają organiści-wirtuozi z całego świata.
Bach, Haendel, Haydn, Vivaldi, Mendessohn-Bartholdy, Brahms, Paderewski, Dvorak, Lorenc – to nazwiska kompozytorów, których dzieła znajdą się w programie 32. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Tarnobrzegu. Wydarzenie rozpocznie się w czwartkowy wieczór.
58. Międzynarodowy Festiwal Organowy rozpocznie piątkowy koncert po mszy wieczornej w katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Koszalinie. Do końca sierpnia w ramach wydarzenia muzycy zagrają w świątyniach m.in. gminy Mielno, Darłowa i Bobolic.
W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej "Organy Archikatedry" w każdą niedzielę od 7 lipca do 22 września w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie zagrają wirtuozi z całego świata.
Koncertem muzyki m.in. Chopina, Beethovena czy Telemanna rozpocznie się w niedzielę we Wrocławiu XXXI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa „Non Sola Scripta”. Koncerty będą odbywać się co niedzielę do 25 sierpnia w Kolegiacie Świętego Krzyża i św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim.
Wirtuozi muzyki organowej i kameralnej z Polski, Niemiec oraz Francji wystąpią podczas jubileuszowego 60. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, organizowanego w kamieńskiej katedrze. Koncert inauguracyjny wybrzmi w piątek o godz. 19, kolejne muzyczne wydarzenia – w każdy wakacyjny weekend.
Od najbliższego piątku do końca września zorganizowanych zostanie 17 koncertów organowych w kościele pw. św. Elżbiety we Wrocławiu. Ich wyjątkowość wiąże się z instrumentem - organami Michaela Englera Młodszego, zwanymi "Głosem Śląska". Oryginał spłonął w 1976 roku, dwa lata temu zakończono rekonstrukcję.