Niepublikowane dotąd ścieżki dźwiekowe polskich filmów odnalezione we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych ukażą się nakładem GAD Records. Pierwszy wydany został album z muzyką z serialu „Czterej pancerni i pies”. W przygotowaniu jest płyta z muzyką Adama Sławińskiego ze „Skoku” Kazimierza Kutza.
Punto y Raya – międzynarodowy festiwal poświęcony filmom abstrakcyjnym – rozpoczyna się w czwartek w Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu. Odbywający się od 11 lat w różnych krajach europejskich festiwal, po raz pierwszy zagościł w Polsce.
Sztuka robienia filmów jest moją pasją. Wykorzystuję do tego nowoczesne narzędzia – stwierdza w rozmowie z PAP Zbigniew Rybczyński, mieszkający w Arizonie laureat Oscara za animowany krótki metraż „Tango”. Nawiązał też do pracy w wrocławskim CeTA skąd, jak mówi, po oskarżeniu o korupcję został usunięty.
Kostiumu filmowe wykorzystywane w takich produkcjach polskiej kinematografii jak „Lalka”, „Stawka większa niż życie” czy „Czterej pancerni”, odzyskały dawny blask. We wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) renowacji poddano ponad 100 strojów filmowych.
Kostiumy, wykorzystywane w takich produkcjach polskiej kinematografii jak „Lalka”, „Stawka większa niż życie” czy „Czterej pancerni”, odzyskają dawny blask. We wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) zaczęła się renowacja 40 strojów filmowych.
B. dyrektor artystyczny wrocławskiego CeTA, laureat Oscara reżyser Zbigniew Rybczyński chce zrzec się polskiego obywatelstwa. "To forma protestu przeciwko państwu i machinie urzędniczej, która mnie zniesławia i oczernia" – powiedział PAP Rybczyński.