Inspirowana dramatem Johanna Wolfganga Goethego pięcioaktowa opera Charlesa Gounoda „Faust” będzie w sobotę ostatnią premierą obecnego sezonu w Teatrze Wielkim w Łodzi. W zamyśle twórców ma być to podróż w świat futurystycznej fantazji o społeczeństwie przyszłości.
Sezon artystyczny zakończymy w tym roku naszą pierwszą premierą – będzie to „Faust” Gounoda – poinformowała we wtorek nowa dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi. Od stycznia dyrektorem łódzkiej opery jest Marcin Nałęcz-Niesiołowski, a jego zastępcą ds. artystycznych – Rafał Janiak.
„Faust” Charles'a Gounoda, inspirowany dramatem Johanna Wolfganga Goethego, to najnowsza premiera Opery Wrocławskiej. Inscenizacja jest sceniczną adaptacją plenerowego „superwidowiska” z 2017 r. w reżyserii Beaty Redo-Dobber. Premierowe spektakle odbędą się 6 i 7 kwietnia.
Spektakl „Faust” na podstawie tekstów m.in. Johanna Wolfganga Goethego i Christophera Marlowe’a to najnowsza propozycja Teatru Przedmieście w Rzeszowie. Przedstawienie będzie można zobaczyć w niedzielę wieczorem w siedzibie teatru.
„Faust bez słów” spektakl niemieckiej grupy z Drezna - Theatre Circus, zostanie zaprezentowany w poniedziałek publiczności Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. Spektakl zostanie pokazany w Polsce po raz pierwszy.
Występy filharmoników, spektakle Wrocławskiego Teatru Pantomimy, wystawy malarskie i rzeźbiarskie, to największe atrakcje I Festival dell'Arte, który 18 sierpnia rozpocznie się w Wojanowie (Dolnośląskie). Imprezę poprzedzi premiera spektaklu "Faust".
Film “Faust” w reżyserii Aleksandra Sokurowa z Rosji wygrał 68. festiwal w Wenecji. Żadnej nagrody nie otrzymał wskazywany jako jeden z faworytów obraz „Carnage” (Rzeź) Romana Polańskiego. W Wenecji wygrała rosyjska dusza, która spogląda na jeden z mitów Europy - tak komentatorzy podsumowują zwycięstwo monumentalnej i zarazem groteskowej ekranizacji „Fausta” Goethego. Media ujawniły, że jury pod przewodnictwem Darrena Aronofsky’ego oglądało ten film dwa razy.