Ponad 50 osób z Polski, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Litwy i Włoch zgłosiło się do udziału w 8. Międzynarodowym Festiwalu Cerkiewnego Dzwonienia w Supraślu k. Białegostoku. Przesłuchania konkursowe zaplanowano na sobotnie popołudnie. W piątek odbywają się otwarte warsztaty.
W tym roku nie będzie Międzynarodowego Festiwalu Cerkiewnego Dzwonienia w Supraślu k. Białegostoku, organizowanego od 2009 roku z inicjatywy tamtejszego Muzeum Ikon. Organizatorzy podjęli decyzję o zmianie formuły i teraz impreza ma odbywać się co dwa lata.
Dzwonnicy z Rosji zdobyli większość nagród 5. Międzynarodowego Festiwalu Cerkiewnego Dzwonienia, który w niedzielę zakończył się w Supraślu koło Białegostoku. Zwyciężył Wasilij Wakatow z Moskwy. Festiwal to jedyna taka impreza w kraju, jej głównym organizatorem jest Muzeum Ikon w Supraślu, oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Muzeum Ikon znajduje się w budynkach męskiego prawosławnego klasztoru Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Supraślu, na którego dzwonnicy uczestnicy prezentowali swoje umiejętności.
Ok. 20 osób z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Niemiec bierze udział w rozpoczętym w piątek 5. Międzynarodowym Festiwalu Cerkiewnego Dzwonienia w Supraślu koło Białegostoku. Laureaci będą znani w niedzielę. Głównym organizatorem festiwalu jest Muzeum Ikon w Supraślu, oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Muzeum Ikon znajduje się w budynkach męskiego prawosławnego klasztoru Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Supraślu, na którego dzwonnicy uczestnicy prezentują swoje umiejętności.