Dzieła m.in. Witkacego, Nikifora, Stryjeńskiej, Karnego oraz obiekty jak np. kościół św. Rocha w Białymstoku i Pałac Kultury i Nauki w Warszawie – zostały opisane za pomocą audiodeskrypcji i udostępnione na portalu iSztuka. W sumie dostępnych jest tam ponad 440 dzieł z audiodeskrypcją.
Do blisko czterystu dzieł sztuki – przykładów malarstwa, rzeźby czy architektury opisanych za pomocą audiodeskrypcji – zwiększy się do końca roku ich kolekcja na portalu „iSztuka”. Od ponad pięciu lat projekt ich udostępniania realizuje białostocka Fundacja Audiodeskrypcja.
60 kolejnych dzieł zostanie do końca roku opisanych za pomocą audiodeskrypcji i udostępnionych na portalu „iSztuka”, gdzie znaleźć już można ponad trzysta przykładów malarstwa, rzeźby czy architektury – podaje białostocka Fundacja Audiodeskrypcja, która od pięciu lat realizuje ten projekt.
60 kolejnych dzieł zostało w tym roku opisanych za pomocą audiodeskrypcji i udostępnionych na portalu „iSztuka”. Dzięki temu mogą je poznać również osoby niewidome i niedowidzące. W sumie na portalu udostępniono już ponad 300 obiektów dot. malarstwa, rzeźby i architektury.
Ponad 250 dzieł malarskich, rzeźbiarskich i architektonicznych zostało opisanych za pomocą audiodeskrypcji, dzięki czemu są dostępne dla osób niedowidzących i niewidomych. Opisy ponad 80 dzieł z XIX wieku opublikowane zostaną do końca roku na portalu „iSztuka”.
Kolejnych ok. 80 dzieł sztuki z drugiej połowy XIX wieku zostanie opisanych za pomocą audiodeskrypcji, dzięki czemu będą dostępne dla osób niedowidzących i niewidomych. Przedsięwzięcie będzie realizowane do końca roku; opisy będą opublikowane na portalu internetowym.
Obrazy Caravaggia, architektura Pałacu Krasińskich czy rzeźby Berniniego - zostały opisane za pomocą audiodeskrypcji, dzięki czemu będą dostępne dla osób niedowidzących i niewidomych. Dzieła sztuki do końca roku zostaną udostępnione w internecie, będzie ich w sumie ponad 180.
Portal internetowy iSztuka z dziełami sztuki opisanymi za pomocą audiodeskrypcji, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby niedowidzące i niedowidzące, opracowała Fundacja Audiodeskrypcja. Obecnie znajduje się tam 60 dzieł, a ma być 350 - od prehistorii do współczesności.