Jako sprzedawca książek jesteśmy świadomi historii związanej z ich cenzurą, dlatego nie lekceważymy tej kwestii; uważamy, że ważne jest zapewnienie dostępu do treści drukowanych także w przypadku książek, które mogą budzić zastrzeżenia – podkreśla spółka Amazon odpowiadając na apel Muzeum Auschwitz.
Muzeum Auschwitz zaapelowało na Twitterze do szefa Amazona Jeffa Bezosa, by ze sklepu internetowego usunięto książki z nazistowską propagandą. Placówka wskazała, że wśród oferowanych tytułów są prace Juliusa Steichera, organizatora pogromów antyżydowskich.
Po krytyce ze strony Miejsca Pamięci Auschwitz, koncern Amazon usunął z platformy sprzedażowej produkty ze zdjęciami terenów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady - m.in. ozdoby świąteczne i podkładki pod myszkę.
10 tys. papierowych i elektronicznych książek, a także czytniki e-booków trafią do szkół i bibliotek w wybranych częściach kraju w ramach programu wspierania czytelnictwa Kindloteka. W tym roku przedsięwzięcie ma swoją trzecią edycję.
Sprzedaż polskiej flagi lub flagi innego narodu jako wycieraczki do butów to rozprzestrzenianie pogardy i mowy nienawiści - głosi petycja Reduty Dobrego Imienia do sklepu internetowego Amazon, pod którą można podpisać się w internecie.